Mimarlık Kuramcısı Aykut Köksal, mimarlık alanının önde gelen aktörleriyle, mimarlığın dünü ve bugünü üzerine söyleşiyor. Mimari yapıtların yaratım süreçleri ve mimari üretimin sorunları örnekler üzerinden derinlemesine irdeleniyor.

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri'nin bu bölümdeki konuğu Bünyamin Derman. Türkiye'nin 90'lı yıllarındaki mimarlık çalışmaları üzerine başlayan sohbetimiz, mimar Bünyamin Derman'ın ülkemizde yaptığı birçok çalışmanın detayları üzerine yoğunlaşıyor. TRT 2...

Mimarlık Söyleşileri'nin bu bölümünde konuklar Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar.

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri'nin bu bölümünde konuklar mimar Erdal Özyurt ve mimar Ahmet Tercan.

Mimarlık Söyleşileri'nde Aykut Köksal'ın konuğu mimar Şevki Pekin.

Mimarlık Söyleşileri'nde bu bölüm Aykut Köksal, TBMM Camii Kompleksinin tasarımcılarından mimar Can Çinici ile Çinici ailesi mimarlığının öne çıkan yönleri ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi üzerine kapsamlı bir sohbet ediyor.

Mimarlık Söyleşileri'nin 1. bölümünde ulusal ve uluslararası çapta projeler gerçekleştiren mimar Han Tümertekin ile Çatalhöyük'ten ilhamla tasarlanan ve ödüller alan farklı mimari projeler konuşuluyor.

Ünlü mimar Aykut Köksal, her bölümde farklı bir konuk ile mimarlık dünyasının kadim veya güncel konularını tartışıyor.

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.