Eğitimci, yazar Ayla Ağabegüm, kitleselleşme ve küreselleşme karşısında geleneklerin ve halk kültürünün direnme biçimlerini bilimsel bir hassasiyetle ve önemli konuklarıyla birlikte anlatıyor.

Geleneğin Kalp Atışları

Ayla Ağabegüm'ün Geleneğin Kalp Atışları'ndaki konuğu müzehhibe Prof. Dr. Çiçek Derman.

Geleneğin Kalp Atışları'nın 4. bölümünde konumuz Harput Musikisi, konuğumuz radyo sanatçısı Muzaffer Ertürk.

Geleneğin Kalp Atışları'nda konuğumuz Dr. Osman Sezgin, usta çırak ilişkisini çeşitli alanlarda ele alıyor.

Geleneğin Kalp Atışları'nda Ayla Ağabegüm'ün konuğu Şeyma Güngör, Halk Mimarisi kavramından bahsediyor.

Geleneğin Kalp Atışları'nda Ayla Ağabegüm ve Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Osman Sezgin, günümüz örneklerinden yola çıkarak usta-çırak ilişkisinin psikolojik yönleri üzerine sohbet...

İslamiyet’e, geleneğimize, milli değerlerimize uygun olan konuları ilmi ve kültürel değişmeler bağlamında inceleyecek programın temel hedefi hala bu değerlerin bu topraklardaki şehirlerde, köylerde ve evlerde var olabileceğini göstermektir.

İslamiyet’e, geleneğimize, milli değerlerimize uygun olan konuları ilmi ve kültürel değişmeler bağlamında inceleyecek programın temel hedefi hala bu değerlerin bu topraklardaki şehirlerde, köylerde ve evlerde var olabileceğini göstermektir. Kitleselleşme ve...

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.