Kayıp İzler Atlası, Bizans’tan bugüne kent kültüründe önemli yer tutan objeler üzerinden mikro tarih okuması yapıyor. Geçmişin tüketim alışkanlıkları, tasarım anlayışı, kaybolan meslekler gibi konuları da ele alarak kültür tarihine katkıda bulunuyor.

Kayıp İzler Atlası

Halil İbrahim İzgi ve Hasan Mert Kaya, ülkemizdeki demiryollarının izini tarihi objeler üzerinden sürüyor.

Halil İbrahim İzgi ve Hasan Mert Kaya, Osmanlı’da kadın dergilerinin izlerini döneme ait objeler ve fotoğraflar üzerinden sürüyor.

Halil İbrahim İzgi ve Hasan Mert Kaya, İstanbul’un işgal yıllarının izlerini döneme ait objeler ve fotoğraflar üzerinden sürüyor.

Halil İbrahim İzgi ve Hasan Mert Kaya, Mehmet Akif Ersoy’un öğretmenlik dönemindeki izlerini sınav kağıtları üzerinden sürüyor.

Halil İbrahim İzgi ve Hasan Mert Kaya, Osmanlı’da hac yolculuğu ve surre alaylarının izlerini döneme ait objeler ve fotoğraflar üzerinden sürüyor.

Halil İbrahim İzgi ve Hasan Mert Kaya, Osmanlı İmparatorluğu ve erken dönem cumhuriyet döneminde kullanılan ilk damgalı pul örneklerinin izini sürüyor.

Halil İbrahim İzgi ve Hasan Mert Kaya, Süleymaniye bronzlarının tarihteki izini sürüyor.

Halil İbrahim İzgi ve Hasan Mert Kaya, İstanbul'daki sokak tabelalarının hikayesi anlatılırken, tabelaların zaman içinde geçirdiği dönüşüm çeşitli örneklerle ele alınıyor.

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.