Edebiyatın hikâye türü ile müzik, resim, dans gibi sanat dalları aynı sahnede…

Anlatı

Wolfgang Borchert imzalı “Trenler, Öğlesonraları ve Geceler” öyküsü sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye Birim Erol resim performans sanatıyla, Derin Şevval Kartal viyolasıyla, Ömür Öztürk ise elektro gitarıyla...

Tezer Özlü’nün “Kar” öyküsü sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye sahne performansıyla Cansu İrey ve müzikleriyle Volkan İncuvez eşlik ediyor.

Oscar Wilde’ın kaleminden “Gül ile Bülbül” öyküsü sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye ebru sanatçısı Garip Ay ve arp sanatçısı Meriç Dönük eşlik ediyor.

Sait Faik Abasıyanık imzalı “Hişt Hişt” öyküsü sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye, ressam Birim Erol Veysel ve gitarist Olgun Öner eşlik ediyor.

Edgar Allan Poe’nun kült öyküsü “Kızıl Ölüm Maskesi” sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye dans performansıyla Mert Aksu ve müzikleriyle Ömür Öztürk eşlik ediyor.

Füruzan’ın kaleminden “Parasız Yatılı” öyküsü sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye kum sanatçısı Veysel Çelikdemir ve klarnet sanatçısı Gökçe İşler eşlik ediyor.

Cahit Zarifoğlu’nun “İns” öyküsü sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye ebru sanatıyla Garip Ay ve yaylı tamburuyla Alper Uzkur eşlik ediyor.

İngiliz yazar Saki’nin kaleminden “Lady Anne’in Suskunluğu” sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye oyuncu Cansu İrey sahne performansıyla, Gökçe İşler klarnetiyle eşlik ediyor.

Sabahattin Ali’nin en özel eserlerinden “Ayran” sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye kum sanatçısı Veysel Çelikdemir ve bağlama sanatçısı Ayhan Aydın eşlik ediyor.

Rus öykücü Anton Çehov’un kaleminden “Düş” sahneye taşınıyor. Tiyatro sanatçısı Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye Mert Aksu danslarıyla, Derin Şevval Kartal viyolasıyla eşlik ediyor.

İtalyan yazar Dino Buzzati’nin klasik öykülerinden “Colombre” sahneye taşınıyor. Hakan Gerçek’in seslendirdiği öyküye, ressam Birim Ömer Erol ve Çellist Sedef Erçetin eşlik ediyor.

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.