Ahmet Murat Özel’in hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri, Türk edebiyatını, ülkemizdeki ve dünyadaki güncel edebiyat tartışmalarını TRT 2 ekranına taşıyor. Özel, her hafta farklı bir konuyu yazarlar, şairler, eleştirmenler ve edebiyat tarihçileriyle konuşacak.

Edebiyat Söyleşileri - Ahmet Murat Özel

Edebiyat Söyleşileri'nde Ahmet Murat Özel'in konukları ödüllü roman yazarları Fatih Baha Aydın ve Yasemin Karahüseyin.

Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde Ahmet Murat Özel'in konuğu editör Selahattin Özpalabıyıklar.

"İlham gelmez, ilhama gidilir. İlhama gitmek demek, sizden önceki ustaları okumak demektir. Zira kitaplar birbirlerini doğurur." Edebiyat Söyleşileri'nde Ahmet Murat Özel'in konuğu, yazar Ali Ural. Birlikte yazma serüvenine dair geçmişten...

Yazmayı sevenin kalemden uzaklaşması mümkün mü? Ahmet Murat Özel ile Edebiyat Söyleşileri'nin 3. bölüm konuğu yazar ve akademisyen Murat Gülsoy'dan yazmaya devam edip etmemek arasında kalanlara dair bir hikaye.

Ahmet Murat Özel’in hazırlayıp sunduğu Edebiyat Söyleşileri, edebiyatın gündeminin televizyona taşınmasını amaçlıyor. Edebiyat Söyleşileri’nin 3. bölümünün konuğu yazar Murat Gülsoy. Konuğumuz ile edebiyat macerasını, yazarlık atölyelerini ve Mart 2019’da yayınlanan...

Edebiyat Söyleşileri'nin ilk bölümünde Ahmet Murat Özel'in konuğu şair, yazar Beşir Ayvazoğlu. Konu; yerlilik, evrensellik ve coğrafyanın edebiyat üzerindeki etkisi.

Edebiyat Söyleşileri'nin bu bölümünde Ahmet Murat Özel'in konuğu, yazar A. Ali Ural. Konu; yazarlık ve yazma sürecinde edinilen tecrübeler.

Ahmet Murat Özel’in hazırlayıp sunduğu program dilin, duyguların, düşüncelerin, insanların, toplumları ve medeniyetlerin aynası olan edebiyatın gündeminin televizyona taşınmasını amaçlıyor. İnsanların edebiyatın kavramlarına, türlerine, akımlarına ve meselelerine aşina kılınmasını hedefleyen...

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.