Muasır, çağdaş ve geleneksel sanatların kesişim noktalarını yakalayan ve yeni sentezlere ulaşan ve bunları coğrafyamıza özgü bir dille anlatan sanatçılara odaklanıyor.

Muasır

Muasır'da bu kez seramik dünyasını keşfediyoruz. Melis Buyruk'un Suadiye'deki atölyesinde seramiğe kattığı yorumları incelerken "İstila" temasında ortaya koyduğu eserleri ve çağdaş sanatta seramiğin yerini konuşuyoruz. Muasır'ın diğer bölümleri için: http://bit.ly/30wTvJl...

Muasır'da bu kez Beyoğlu'ndaki atölyesine giderek "Cam sanatı yoluyla kendimi ifade ediyorum, nefes alıyorum ve yaşıyorum." diyen sanatçı Felekşan Onar ile tanışıyoruz. Muasır'ın diğer bölümleri için: http://bit.ly/30wTvJl TRT 2 YouTube...

Muasır bizi, Savat gümüş işçiliği ve hat sanatı ile küçük yaşlardan itibaren bir tanışıklığı olan tasarımcı, mimar, sanatçı, hattat Sami Savatlı'nın hikayesine tanık ediyor. Muasır'ın diğer bölümleri için: http://bit.ly/30wTvJl TRT...

Muasır'ın bu bölümünde mozaik alanındaki çalışmalarıyla bilinen sanatçı Süha Semerci bizimle. Zeugma'dan günümüze, mozaik sanatının geçirdiği evreleri ve çağdaş yorumunu izliyoruz. Renklerin eşsiz kompozisyonunu birlikte keşfedelim. Muasır'ın diğer bölümleri için:...

Muasır ile bu bölüm, minyatür ve performans sanatçısı Günseli Kato'nun hikayesini, kendi ağzından dinleme fırsatı buluyoruz ve Japon kültürünün, sanatına etkilerini keşfediyoruz.

Muasır'ın bu bölümünde; atölyesini, 'mabedim' diyecek kadar çok seven sanatçı ve akademisyen Metin Kafkas'tan camaltı resim sanatının inceliklerini, sanata dair düşüncelerini, hayatından örneklerle dinleme imkanı buluyoruz.

Muasır sayesinde geleneksel ile çağdaş sanatları yorumlayan sanatçılar bir araya geliyor. Bu bölümde, Gülen Kesova'nın çini sanatındaki yolculuğuna tanık oluyoruz.

Muasır, geleneksel olana çağdaş bir yorum getiren sanatçıların hikayesini ekranlara taşıyor. İlk bölüm konuğumuz, ebru sanatına getirdiği yeni soluk ile çalışmaları dikkat çeken Garip Ay.

Muasır, çağdaş ve geleneksel sanatların kesişim noktalarını yakalayan ve yeni sentezlere ulaşan ve bunları coğrafyamıza özgü bir dille anlatan sanatçılara odaklanıyor.

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.