Türkiye Ekspresi, Türkiye’deki 81 ilin (ve bazı özel ilçelerin) öne çıkan niteliklerini 3 ila 8 dakikalık tanıtım filmleri vasıtasıyla ortaya koyarak, hem yerel hem de evrensel ölçekte turizme teşvik bağlamında kültürel bir hizmet sunabilmek adına tasarlanmış bir medya projesidir. Projenin hedefi bilindik tanıtım filmi konseptinin hantal kaldığı yönleri tespit ederek, onları daha faal olarak üretebilmenin yollarını bulmak ve şehirlerimizi adeta bir fragman havasında filme alabilmektir. Projede, bunu sağlamak adına Hyperlapse, Timelapse, Slow - Motion, Drone vb. güncel çekim teknikleri kullanılması düşünülmektedir. Tüm çekimler Mimari, Yeme/İçme, Kültür/Sanat ve Doğa olmak üzere dört ana başlık altında toplanacaktır. Bahsi geçen tüm teknik detayların yanında, insani olanın da bilinciyle hareket edecek olan Türkiye Ekspresi’nin ülkemizin evrensel ölçekteki tanıtımına katkı sağlaması ve aynı zamanda Türk insanının öne çıkan özelliklerinden olan yardımseverlik ve misafirperverliğini de konu edinen büyük bir Türkiye hikâyesine dönüşmesi hedeflenmektedir.

Türkiye Ekspresi

Türkiye Ekspresi ile her bölüm ülkemizin bir başka şehrine gidiyor ve yemeklerinden insanlarına, önemli mimari eserlerinden tarihine kadar birçok özelliğini mini bir seri halinde sunuyoruz. Bu bölüm Düzce'deyiz.

Türkiye Ekspresi ile tabiatın kalbi ve gastronominin şehri Bolu'ya gidiyoruz.

Haydi Düzce'ye! Mini belgesel serimiz Türkiye Ekspresi ile ülkemizdeki yolculuğumuz devam ediyor. 🎒

Türkiye Ekspresi bu bölüm Bayburt'tan geçiyor.

Türkiye Ekspresi bu bölüm Erzincan'da.

Türkiye'yi gezen Türkiye Ekspresi bu bölüm Kars'ta.

Mini belgesel serimiz Türkiye Ekspresi ile bu bölüm Ağrı'dayız.Türkiye Ekspresi ile her bölüm ülkemizin bir başka şehrine gidiyor ve yemeklerinden insanlarına, önemli mimari eserlerinden tarihine kadar birçok özelliğini mini bir...

Türkiye Ekspresi ile her bölüm ülkemizin bir başka şehrine gidiyor ve yemeklerinden insanlarına, önemli mimari eserlerinden tarihine kadar birçok özelliğini mini bir seri halinde sunuyoruz. Sen de yerini al ve...

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.