Bir Resim Bir Hikaye’de ressam Mahir Güven, bazen bir sanatçıyla bazen bir sanat tarihçisiyle resimler üzerine konuşuyor. Canlı bir resim atölyesinde gerçekleşen söyleşilerde Güven ve konuğu seçtikleri resmin ressamını, resmin içindeki duyguları, düşünceleri ve onu görenlerdeki uyandırdığı etkileri tartışacaklar.

Bir Resim Bir Hikaye

Bir Resim Bir Hikaye'nin bu bölümünde ressam Yalçın Gökçebağ ile Hollandalı sanatçı Pieter Bruegel'in Çocuk Oyunları tablosunu inceliyoruz. Bir Resim Bir Hikaye'nin diğer bölümleri için: http://bit.ly/birresimbirhikaye TRT 2 YouTube kanalına...

Bir Resim Bir Hikaye'de bu bölüm, Doç. Dr. Teymur Rzayev ile Polonya'nın ünlü ressamı Jan Matejko'nun Grünwald Savaşı tablosu yorumlanıyor.

Bir Resim Bir Hikaye'nin 3. bölümünde ressam Mahir Güven, konuğu Prof. Dr. Kıymet Giray ile Osman Hamdi Bey'in 1906 tarihli Kaplumbağa Terbiyecisi tablosunu yorumluyor.

Bir Resim Bir Hikaye'de ressam Mahir Güven, konuğu MSGSÜ Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu Bölüm Başkanı Doç. Yiğit Aral ile İsviçreli sanatçı Arnold Böcklin'in Ölüler Adası tablosunu yorumluyor.

Bir Resim Bir Hikaye'de ressam Mahir Güven, konuğu Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülveli Kaya ile soyut ekspresyonizm alanında eserler veren ressam Gerhard Richter'in Betty adlı tablosunu...

Doğası gereği ressam yaşam potasında erittiği bir çok olguyu; duygu, düşünce ve bakış açısıyla bulunduğu fiziki ortamın da onda uyandırdığı etkiyle eserlerini üretir. Aslında bu bize sanatçının kişisel, toplumsal ya...

Bir Resim Bir Hikaye ile her bölüm görünenin ardındaki hikayeyi dinleyip ünlü tuvallerin içinde yolculuk edeceğiz.

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.