Edebiyat Dünyası; yazarlara, eserlere ve edebiyatımızın her alanına ışık tutmak için ekranlarınıza geliyor.

Edebiyat Dünyası

Raftakiler'de yeni kitaplar, Şairin Sesinden bölümünde Âşık Veysel'in sesinden "Uzun İnce Bir Yoldayım" şiiri, Erkan Şimşek’in konuğu şair ve yazar Ali Emre....

Sevinç Çokum, Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 50. yılı dolayısıyla yayınlanan kitaplar, Şaban Abak'ın dilinden Nuri Pakdil, Yavuz Bülent Bakiler'in sesinden "Azerbaycan Yüreğimde Bir Şah Damardır" adlı şiir...

Erkan Şimşek'in konuğu yazar Orhan Aras, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın edebiyat hayatı, Raftakiler'de yeni kitaplar...

Erkan Şimşek’in konuğu şair Oktay Taftalı, Türk Dünyası Kültür Vakfı'nın yayınları; Raftakiler'de yeni kitaplar, masal kavramı, şairin sesinden bölümünde Attilâ İlhan'ın "Ne Kadınlar Sevdim" adlı şiiri yer alıyor.

Türk edebiyatının usta kalemlerinden biri olan Anar, özel bir bölümde ağırlanıyor. Anar; Azerbaycan'ı, kendi eserlerini ve Nazım Hikmet ile anılarını anlatıyor.

Ülkü Tamer’in unutulmaz bir anısı, Orhan Şaik Gökyay’ın sesinden “Karmakarışık” şiiri, Kenan Hulusi Koray’ın eserleri... Erkan Şimşek'in konuğu, şair Raşit Ulaş.

Erkan Şimşek’in konuğu editör Naime Erkovan, edebiyata dair haberler, UNESCO'nun 2024 yılını Dîvânu Lugâti’t-Türk yılı ilan etmesi, “edebiyat” kavramı..

Erkan Şimşek’in konuğu şair ve yazar Hüseyin Atlansoy, edebiyata dair haberler, Sait Faik’in “Semaver” öyküsü, Richard Bach'ın Martı kitabı...

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.