Evliya Çelebi'nin takip ettiği rotayı 21. Yüzyılda takip eden bir seyyah gittiği şehirlere tıpkı Evliya Çelebi gibi bakıyor, büyük seyyahın anlattığı ayrıntıları günümüzde de yaşatmaya çalışıyor.

Evliya Çelebi

Evliya Çelebi'nin 5. bölümünde Hırvatistan'ın keşfine devam ediyoruz. Bu kez Zagreb'teyiz.

Evliya Çelebi, Dubrovnik'e mektup ve hediyeler götürmek üzere elçi olarak gönderildiğinde başından geçenleri, Dubrovnik sokaklarında onun geçtiği yerleri adımlayarak anımsıyoruz.

Bu bölümde, Evliya Çelebi'nin 17. yüzyıl notlarını okuyarak, Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın "Dünyaya dair ümidinizi yitirirseniz, Bosna'ya gidin." dediği yerlerdeyiz.

Evliya Çelebi'nin rotasını takip ederek dünya şehirlerini adımlamaya devam ediyoruz. Bu bölümde Kazan'dayız.

Evliya Çelebi'nin takip ettiği rotayı 21. Yüzyılda takip eden bir seyyah gittiği şehirlere tıpkı Evliya Çelebi gibi bakıyor, büyük seyyahın anlattığı ayrıntıları günümüzde de yaşatmaya çalışıyor. İlk durak Budapeşte.Canlı yayın,...

Ünlü seyyah Evliya Çelebi'nin takip ettiği rotayı modern bir seyyah bugün takip etse neler yaşar, nelere şahit olurdu. Gelişmeler için: https://www.trt2.com.tr | https://www.twitter.com/trt2tv | https://www.facebook.com/trt2 | https://www.instagram.com/trt2

E-posta üyeliğine kaydolun!
TRT 2 mail listesine şimdi abone olun; en yeni programlardan, en son etkinliklerden, kültür ve sanata dair her şeyden ilk sizin haberiniz olsun.